svatba Litomyšl, Piaristický chrám, zámecké návrší Litomyšl

svatební místa

v okolí litomyšle

Ve chvíli, kdy začneš řešit svatbu v Litomyšli, tak možná zjistíš, že vybrat hezké místo není vůbec snadné a že výběr není zas až tak "veliký". A přitom je tu opravdu mnoho lokací, které třeba jen nemají dobře optimalizované stránky pro vyhledávače. Pojďme se na pár z nich podívat!

Je libo svatba na zámku? Pro 20 nebo i 300 hostů? Můžeš mít vlastní catering, hudbu, kytky. Kolkovné se zde neplatí. Na výběr máš z několika možností, kde obřad i následnou recepci pořádat. Klasickým místem pro obřad je Chrám Nalezení sv. Kříže, nebo kaple v zámeckém pivovaru, Zámecké a Klášterní zahrady. Oslava může být v Sloupovém i Klenutém sále, Jízdárně nebo Seminární místnosti. Ubytování pro hosty je zajištěno v Zámeckém hotelu, hostelu, apartmánech. Pro nenáročné v podkroví pivovaru.

Se Zámeckým návrším spolupracuji dlouhé léta, díky čemuž perfektně znám veškeré prostory a zákoutí.

svatba zámecké návrší Litomyšl, chrám sv. povýšení

V Širokém Dole nalezneš krásný statek, který nabízí pronájem areálu včetně ubytování pro 44 hostů. Na přilehlé louce není problém postavit stany. Obřad můžeš mít u dřevěného oltáře přímo nad penzionem, případně do 10 minut chůze se nachází barokní kostel. Manželé Vomáčkovi a jejich svatební místo mohu vřele doporučit - nikde jsem nezažila takhle moc příjemné majitele!

svatební místo v okolí Litomyšle - Na lukách

Penzion a Restaurace U Zběhlíka nabízí svatební prostory až pro 100 osob. Ubytování je zatím možné v sedmi pokojích . V roce 2023 by měla být kapacita navýšena. Součástí je menší wellness. Cena za pronájem je 20 000 Kč (bez DPH). Celodenní stravování je od 1800 Kč za osobu.

svatební místo Svitavsko - Litomyšl, u zběhlika, foto Lenka Vaníčková
svatební stodola borohrádek, svatba litomyšl, fotograf litomyšl

Stodola Borohrádek se nalézá na kraji borového lesa, kde snad i lišky dávají dobrou noc. Disponuje kapacitou 140 osob na sezení, nicméně areál je opravdu veliký a reálně se sem vejde daleko více lidí. Pronájem svatební stodoly je vždy od pátku do neděle a vše si zde můžeš zařídit sám. V rámci pronájmu je k dispozici sklad plný dekorací a doplňků (běhouny na stoly, vázy, svícny a svíčky, ubrousky, lucerny atd.) a "řádit" tu můžeš až do brzkých ranních hodin, jelikož zde opravdu nikoho nebudeš rušit.

Areál domu v "měšťanském" stylu s rozsáhlými zahradami vč. stoletých stromů, s vysvěcenou kapličkou se nalézá v Němčicích u Litomyšle. Penzion nabízí ubytování pro 14 osob. S sebou si můžeš vzít své domácí mazlíčky, jen počítej s tím, že ti bude dělat společnost i spousta místních zvířat.

Svatební místo Litomyšl, svatba svitavy, Na nebesích Nemčice, foto lenka vaníčková

Starý německý statek má jedinečnou atmosféru ke konání svateb až pro 200 osob. K dispozici je stodola, hospoda, dětský koutek i uzavřený dvůr. Ubytování je možné pro 17 osob.

statek 100dola, svatba ve stodole
Svatební místo v okolí Litomyšle, penzion na bělisku

Vopařilův statek je venkovská usedlost kousek od Vysokého Mýta a Litomyšle. Nejedná se o standardní svatební místo, ale určitě se půjde s majiteli domluvit. Vhodné pro malé svatby.

Zdroj fotografie: stránky penzionu

Nestandardní místo pro svatbu v okolí Litomyšle, Vopařilův statek

Penzion Na Bělisku nabízí kromě restaurace i velký sál, terasu a rozlehlý okolní pozemek. Na svatbu je zde kapacita 110 hostů, přičemž ubytování je možné pro 22. Od roku 2023 místo vlastní nový majitelé a pro tento rok si můžeš zařídit catering dle svého uvážení. Není problém si s sebou dovést své domácí mazlíčky.

Zdroj fotografie: stránky statku

Obora Resort je areál v přírodě nedaleko Lanškrouna, který nabízí dětské hřiště, koupaliště na druhém břehu rybníka a multifunkční hřiště. V areálu jsou chaty pro 130 osob. Svatbu zde naplánuješ až pro několik stovek hostů a můžeš si vybrat z několika možných prostorů.

svatební místo lanškroun, obora resort

Zcela nové svatební místo, jehož součástí je ubytování pro 26 hostů. Kapacita na svatbu je kolem 100 osob. Vše si zde můžeš zařídit sám, pro catering je zde parádní zázemí. Majitelé ti dokážou zařídit různé druhy slavobrán, k dispozici jsou kulaté stoly a základní vybavení. Celý areál se skládá z několika samostatných budov, pokoje jsou plné denního světla. Vedle se nachází velká zahrada. Vše je obklopeno loukami.

svatební místo v pardubickém kraji, zájezdní hostinec obora trpišov, svatební výzdoba tabule

Restaurace Obora je úžasná svou typicky českou kuchyní a ubytováním v klidném prostředí poblíž Chrudimi. Jedná se o hezké místo pro malé i velké svatby (do 100 osob), s ubytovací kapacitou až 28 hostů. Obřad můžeš mít přímo na zahradě vedle domu.

Svatební místo v Pardubickém kraji, Lovecký zámeček Karlštejn

Dalším zámkem v okolí, kde je možné pořádat svatbu je Karlštejn. Areál se skládá ze tří budov, které obklopují dvůr se stromovou alejí. Najdeš zde romantické nádvoří, zahradu, dobové sály a znovu vysvěcenou kapli, restauraci a ubytování v hotelu (kapacita 32 osob).

Chceš pojmout svatební den trochu nestandardně? Podívej se na Kulturní centrum a Muzeum starých strojů a technologií v Žamberku. Jedná se o originální prostředí bývalé textilní továrny Vonwiller and Company. V letních měsících je možné využít i venkovní terasu u expozice.

Svatební místo Litomyšl, Žumberk, VONWILLERKA, netradiční svatební industriální místo, Autor fotografie: Puf Creatif

Autor fotografie: Puf Creatif

V Mlýně Horky nedaleko Litomyšle si budeš připadat, jako by se zastavil čas. Stylové ubytování, prostředí samoty u lesa a rybníček zajišťují perfektně romantické prostředí.

Zajímavý prostor s velkou zahradou pro chillout a k tomu"stodola" pro večerní párty. V obytné části hájenky jsou dva plně vybavené apartmány pro 12 osob. Perfektní je, že se areál nachází na samotě tudíž nikoho nerušíš.

Zdroj fotografie: Stránky penzionu

Překrásné místo s historií je i Chata Polanka. Ubytuješ tu 48 hostů, ale celkově zde uděláš svatbu pro cca 100 hostů. K dispozici jsou i koupací sudy.

Svatební místo v okolí Litomyšle, Cedrový penzion, fotografie Lenka Stehnová

Cedrový penzion z kanadského červeného cedru je v provozu od května 2013. Nabízí čtyři stylově zařízené apartmány s maximální kapacitou 20 osob. Na svatbu je možné zařídit zajímavý doprovodný program např. golfovou akademii pro začátečníky.

Autor fotografie: Lenka Stehnová

Netypické svatební místo na Svitavsku, Apartmány na Vršku

Obdivuješ koně a zvířata? Za Penzionem jich najdeš spoustu. K dispozici je společenská místnost s kapacitou zhruba 30 osob a venkovní zateplený altán pro 80. Ubytuješ zde 21 hostů.

Zdroj fotografie: Stránky apartmánů

Přírodní materiály, jedinečné prostory, příroda orlického podhůří a hlavně pohoda, klid. Každý z osmi apartmánů je unikátní nejen svým prostorem, ale i použitým materiálem dřeva.V areálu je venkovní altán, kde je venkovní gril na kuřata či ryby a hliněná pec na chleba, pizzu či zeleninu. Nejedná se o typické svatební místo, ale myslím si, že veselka zde bude opravdu krásná!

Zdroj fotografie: Stránky penzionu

Většinu kulturních domů a podobných sálů nemám moc ráda, ale tento je po rekonstrukci a vypadá parádně! Uspořádáš tu s přehledem velkou svatbu i pro 100 osob. K dispozici je i menší zahrádka.

Velkou svatbu je možné uspořádat v Secesně-novorenesanční budově a kulturní památce: Smetanově domě. Nazdobené prostory jsem několikrát viděla a vždy to byl zážitek.

Dalším místem je Hotel Aplaus, jenž představuje špičkovou a hlavně kvalitní gastronomii. K dispozici je luxusní ubytování ve 21 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. Hotel vyniká osobitým designem. Součástí je restaurace se salonkem, café-bar a venkovní posezení na terase u Klášterních zahrad.

Pro svatbu o 20 až 100 lidech můžeš zvolit i Hotel Zlatá hvězda.Nachází se přímo na historickém náměstí Litomyšle a nabízí kvalitní ubytování s celkovou kapacitou 32 pokojů.

Jestliže nejsi příliš náročný na prostory a oceníš svatbu na čerstvém vzduchu, tak zkus oslovit areál FotbalParku na Černé Hoře. Najdeš zde venkovní posezení a pláž s lehátky, vnitřní bar .

přímo v centru Litomyšle

hotely a další místa

Zdroj fotografie: Stránky Hotelu Aplaus

Tak co? Našel jsi to pravé?

Doufám, že se mi podařilo vypsat opravdu všechny hezčí svatební místa v okolí Litomyšle a že ti článek alespoň trošku ulehčí práci a dlouhé hodiny hledání. Pokud zde není žádná lokace, která by tě zaujala a nemáš problém dojet trošku dál, tak koukni na Nejkrásnější svatební místa na Vysočině.

Mimochodem - už máš svého fotografa? Jako svatební fotografka mám v rámci Litomyšle a do dalších 20 km v okolí dopravu zdarma.

pojďme se spojit

error: Kopírování zakázáno.